Jdi na obsah Jdi na menu

Iné projekty

Rubriky

Omelie in italiano

Příspěvků: 4

Putovanie s Jakubom

Příspěvků: 6

Fotky

Příspěvků: 1

Projekt života

Příspěvků: 0

Homílie v angličtine

Příspěvků: 19

Příspěvky

Economia sostenibile

8. 10. 2017

bioeconomia-economia-sostenibile-03-610x425.jpgOggi si parla tanto dell’economia cosiddetta sostenibile. Una economia che prevede lo sviluppo della società rispettando l’ambiente sociale e ecologico. Si tratta di usare le risorse del mondo (materiali e spirituali) in modo che si possono servire anche per le prossime generazioni. Questo modo di pensare è molto cristiano. In fondo, c’è quella vocazione dell’umanità affidata da Dio fin dalla creazione del mondo.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Omelie in italiano | Komentářů: 0

Desiderio di Dio

1. 3. 2017

http://www.ocarm.org/it/sites/default/files/images/longing%20forAvete già un fioretto da realizzare per questo tempo speciale per noi cristiani, in cui siamo chiamati di lasciar agire lo Spirito Santo. Oggi cominciamo la Quaresima in cui siamo chiamati convertire al Vangelo i passi della nostra vita.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Omelie in italiano | Komentářů: 0

Riempire le mani

28. 2. 2017

https://urladalsilenzio.files.wordpress.com/2010/08/mani6.jpgSi può osservare che molte persone di oggi hanno problema di scoprire il senso della propria vita. E sono beati quelli che hanno trovato il proprio posto vitale. Me piacciono le parole di Fëdor Michajlovič Dostoevskij: “Ama la vita più della sua logica, solo allora ne capirai il senso.”

 
Celý příspěvek | Rubrika: Omelie in italiano | Komentářů: 0

Il dono giusto

3. 1. 2017

spravnydar.jpgNel corso del tempo di Natale abbiamo sperimentato nelle nostre famiglie, che cosa significa donare, o meglio donarmi nell’amore. Non è semplice. Si vedeva nella nostra ricerca di quel regalo giusto ed adeguato per quella persona concreta. Una persona mi ha scritto: “Che cosa mi auguri per l’Anno 2017?

 
Celý příspěvek | Rubrika: Omelie in italiano | Komentářů: 0

8.8. Z Torres del Rio do Navarrette

8. 8. 2016

Moja "talianska kompany" sa rozhodla vyraziť na cestu okolo tretej v noci. Ja aj s Antonom sme pokračovali v našom klasickom rozvrhu. Dôvod bol jednoduchý - do Logroña by sme sa dostali okolo 7.30 a už poznajúc časy v Španielsku - našli by sme tam všetko zatvorené. Od krásnej katedrály až po obchod so športovým oblečení, kde som potreboval kúpiť ponožky.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Putovanie s Jakubom | Komentářů: 0

7.8. Z Estelly do Torres del Rio

7. 8. 2016

Po príjemnom prijatí vo farskom albergue v Estrelle sme museli znovu zrána vykročiť. Bola to cesta medzi dvoma mestečkami (Estrella a Torres del Rio), v ktorých je možné nájsť kostoly Svätého Hrobu, ktoré podľa všetkého patrili Rádu templárov, ktoré ich využívali na pochovávanie svojich členov. Pri východe z Torres del Río čaká pre každého pútnika prekvapenie - prameň, ktorý má dva kohútiky: na vodu a na víno. Dali sme si po dva dobré dúšky vína a občerstnevý vykročili.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Putovanie s Jakubom | Komentářů: 0

5.8. Z Larrasoñi do Utergi

5. 8. 2016

Dnešný deň ma čakala trochu namáhavá etapa. Po nej som si uvedomil poznanie - že človeka môžeš oblbnúť a prepáči ti to, Boha môžeš ukecať a prejaví ti aj napriek sklamaniu svoje milosrdenstvo, ale príroda ti neprepáči nič. Čo zaseješ budeš žať.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Putovanie s Jakubom | Komentářů: 0

4.8. Z Roncesvalles do Larrasoañi

4. 8. 2016

Pár hodín spánku počas predchádzajúceho dňa spôsobilo, že som sa zobudil už o 4.30, aj keď budíček som mal nastavený na 6.00. Rozhodol som sa ako pravý pútnik vyraziť ešte pred úsvitom. Pri prvej značke som stretol skupinku štyroch Talianov, s ktorými som putoval celý deň.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Putovanie s Jakubom | Komentářů: 1

3.8. Na ceste do Roncesvalles

4. 8. 2016

Ráno, po dobrom spánku ma prebudil neúprosne budíček. Bolo treba vstávať, preogranizovať batoh, aby bol pripravený na začiatok púte. Napísať "myšlienočku" do kroniky pre Annu a Josého pre ich srdečné prijatie. Prišli mi na um slová z Kroník Narnie od C.S. Lewisa, ktorý opisoval situáciu, v ktorej dve deti stáli v rozprávkovej ríši pred zlatým zvonom, na ktorom boli napísané tieto slova:

 

Na ceste do Barcelóny

3. 8. 2016

Cesta do Barcelóny prebehla veľmi hladko. Bol som odprevadený rodičmi na Budapeštianske letisko a následne Vuelingom skoro trojhodinový let. Vláčikom z letiska do centra mesta na zastávku El Clot-Aragó, kde som sa stretol s príjemným manželským párom Annou a José.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Putovanie s Jakubom | Komentářů: 0