Jdi na obsah Jdi na menu

Posol radostnej správy

7. 4. 2018

769ecada-2a24-4c40-99ea-8a3de02a2868.jpegZamýšľali ste sa niekedy, aké informácie či skúsenosti vyhľadávame na internete a čo následne zdieľame s ostatnými? Aké články zaplňujú našu FB stránku či inú sociálnu sieť? Nesú v sebe pozitívne alebo negatívne posolstvo, povzbudenie či konflikt? Akú informáciu posúvame svetu?

Dnešné evanjelium nás stavia pred jasnú informáciu - Kristus vstal z mŕtvych a zjavuje sa niektorým. Bolo ťažké prijať ich svedectvo aj zo strany jedenástich apoštolov. Presvedčí ich až zjavenie samotného Pána. Až keď samotný živý Kristus sa zjavuje uprostred nich. Vtedy v neho uveria a prímajú jeho pozvanie: “Choďte do celého sveta a hlásajte evanjelium všetkému stvoreniu.” Stávajú sa poslami - ako Mária Magdaléna a iní dvaja učeníci - ktorí tiež zakúsia odmietnutie.

V dejinách ľudstva nejeden misionár prežil i ešte prežije odmietnutie posolstva, ktoré obsahuje svedectvo o Kristovom vykupiteľskom diele. O posolstve lásky a nového života, ktoré mal silu zmeniť život človeka i celé ľudstvo. Ako mi povedal dnes ráno priateľ: “Nie je jednoduché prijať prekvapujúcu radostnú správu.” Až stretnutie s Kristom vytvára v človeku priestor, aby uveril. Preto učeník nie je obyčajný poslíček s informáciou, ale je ten, ktorý pripravuje cestu Pánovi - pravý Ján Krstiteľ. Preto staneme sa takýmito poslami dobrých a povzbudzujúcich správ.

 

Mk 16,9-15: Keď ráno v prvý deň týždňa vstal Ježiš z mŕtvych, zjavil sa najprv Márii Magdaléne, z ktorej kedysi vyhnal sedem zlých duchov. Ona išla a zvestovala to tým, čo s ním bývali a teraz boli smutní a plakali. Ale oni, keď počuli, že žije a že ho videla, neverili. Potom sa v inej podobe zjavil dvom z nich na ceste, keď išli na vidiek. Aj oni to išli zvestovať ostatným, ale ani im neuverili. Napokon sa zjavil samým Jedenástim, keď sedeli pri stole, a vyčítal im neveru a tvrdosť srdca, že neuverili tým, čo ho videli vzkrieseného. A povedal im: „Choďte do celého sveta a hlásajte evanjelium všetkému stvoreniu.“

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář