Jdi na obsah Jdi na menu

Právo nenarodiť sa

13. 3. 2015

http://16days.thepixelproject.net/wp-content/uploads/2012/11/HumDo Európskeho parlamentu išiel dokument pripravený belgickým poslancom Tarabellom, teda Správa o rovnosti mužov a žien, ktorá by mala byť impulzom pre posilnenie práv žien. Nemám žiadne výhrady k tomu, aby sa realizovali aj v čisto mužských profesiách ako "žeriavničky, traktoristky či sústružníčky", ako to plánovalo “Komunistické plánovanie”, ktoré mi pripomenul slovenský europoslanec Branislav Škripek.

Najviac ma zaujal bod 45, ktorý jasne podsúva do politiky EÚ agendu politickej ideológie sociálno-demokratických strán, ktorá sa snaží potrat definovať ako základné ľudské právo. Ako základné právo ženy. Odsúhlasením tohto dokumentu “ako darčeku na MDŽ”, ako to pomenovala Veronika Remišová, tak Európsky parlament rozdrvil nie len ľudovo-konzervatívnu menšinu, ale rozdrvil ním aj sakrálnosť samotného tela ženy ako aj posvätnosť života ešte nenarodeného dieťaťa.

Totiž potrat ako právo je diametrálne odlišná skutočnosť ako potrat ako skutok. Mnohé ženy išli na slobodný potrat za rozličných extrémnych a beznádejných situácií. Muži, ktorí boli pri zrode tohto nového života, sa rozličnými spôsobmi zbavili zodpovednosti a nechali ženu v stave samoty a beznádeje. Ale teraz je to iné. Európsky parlament sa postavil proti posvätnosti ľudského života v mene blahobytu a bezstarostnosti. Nie je to už viac skutok, je to už právo. Stáva sa normatívnou praxou, ktorá definuje nový právny status s mnohými následkami. Výstižne to pomenoval novinár Giuliano Ferrara, použijúc typickú frázu pre etickú hluchotu voči zlu, ako “luciferova kultúrna zmena” po 40 rokoch legality potratu. Diabol sa raduje: "Šťastná to hodina, kedy človek ustanovuje právo rozhodovať nad narodením a životom druhého."

Matka Tereza ako aj súčasný pápež František zaradili potrat medzi nešťastné produkty nepodarenej súčasnej kultúry a nenarodené dieťa definovali ako najchudobnejšiu bytosť, ktorej nebolo dovolené ani narodiť sa. Dnes sa táto existujúca úbohosť stáva právom definovaným väčšinou totalitného systému, ktorý ničí priestor verejných hodnôt, ktoré doteraz boli nediskutovateľné a nepopierateľné - medzi ktoré istotne patrilo Právo na život. Skúsme si položiť otázku: Koľkým osobám tak je a bude popierané toto právo pre európsko-americkú fikciu welfare - blahobytu?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

komentár

(Matulay, 19. 3. 2015 9:54)

Belgicko sa formuje jednoznačne ako krajina riadená synmi Zlého. Stačí uviesť, že už niekoľko rokov sa tam realizuje zákonom schválená eutanázia.
Tento návrh belgtického poslanca je úplne dokonalý. Načo realizovať eutanáziu, keď môžeme realizovať hneď potrat. A kultúra smrti je zasa o niečo dokonalejšia.