Jdi na obsah Jdi na menu

Putovanie s Jakubom

Příspěvky

8.8. Z Torres del Rio do Navarrette

8. 8. 2016

Moja "talianska kompany" sa rozhodla vyraziť na cestu okolo tretej v noci. Ja aj s Antonom sme pokračovali v našom klasickom rozvrhu. Dôvod bol jednoduchý - do Logroña by sme sa dostali okolo 7.30 a už poznajúc časy v Španielsku - našli by sme tam všetko zatvorené. Od krásnej katedrály až po obchod so športovým oblečení, kde som potreboval kúpiť ponožky.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Putovanie s Jakubom | Komentářů: 0

7.8. Z Estelly do Torres del Rio

7. 8. 2016

Po príjemnom prijatí vo farskom albergue v Estrelle sme museli znovu zrána vykročiť. Bola to cesta medzi dvoma mestečkami (Estrella a Torres del Rio), v ktorých je možné nájsť kostoly Svätého Hrobu, ktoré podľa všetkého patrili Rádu templárov, ktoré ich využívali na pochovávanie svojich členov. Pri východe z Torres del Río čaká pre každého pútnika prekvapenie - prameň, ktorý má dva kohútiky: na vodu a na víno. Dali sme si po dva dobré dúšky vína a občerstnevý vykročili.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Putovanie s Jakubom | Komentářů: 0

5.8. Z Larrasoñi do Utergi

5. 8. 2016

Dnešný deň ma čakala trochu namáhavá etapa. Po nej som si uvedomil poznanie - že človeka môžeš oblbnúť a prepáči ti to, Boha môžeš ukecať a prejaví ti aj napriek sklamaniu svoje milosrdenstvo, ale príroda ti neprepáči nič. Čo zaseješ budeš žať.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Putovanie s Jakubom | Komentářů: 0

4.8. Z Roncesvalles do Larrasoañi

4. 8. 2016

Pár hodín spánku počas predchádzajúceho dňa spôsobilo, že som sa zobudil už o 4.30, aj keď budíček som mal nastavený na 6.00. Rozhodol som sa ako pravý pútnik vyraziť ešte pred úsvitom. Pri prvej značke som stretol skupinku štyroch Talianov, s ktorými som putoval celý deň.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Putovanie s Jakubom | Komentářů: 1

3.8. Na ceste do Roncesvalles

4. 8. 2016

Ráno, po dobrom spánku ma prebudil neúprosne budíček. Bolo treba vstávať, preogranizovať batoh, aby bol pripravený na začiatok púte. Napísať "myšlienočku" do kroniky pre Annu a Josého pre ich srdečné prijatie. Prišli mi na um slová z Kroník Narnie od C.S. Lewisa, ktorý opisoval situáciu, v ktorej dve deti stáli v rozprávkovej ríši pred zlatým zvonom, na ktorom boli napísané tieto slova:

 

Na ceste do Barcelóny

3. 8. 2016

Cesta do Barcelóny prebehla veľmi hladko. Bol som odprevadený rodičmi na Budapeštianske letisko a následne Vuelingom skoro trojhodinový let. Vláčikom z letiska do centra mesta na zastávku El Clot-Aragó, kde som sa stretol s príjemným manželským párom Annou a José.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Putovanie s Jakubom | Komentářů: 0