Jdi na obsah Jdi na menu

Byť Božou myšlienkou...

5. 11. 2010
Trochu som sa dnes ráno zamýšľal nad skutočnosťou človeka. Stretávam sa s ľuďmi, ktorí majú prázdne životy. Ktorí nevedia, prečo žiť? Ktorí si málo uvedomujú, kým skutočne sú? Čo nevedia, v čom sa skrýva krása života a súčasne zmysel života?

Je smutné, keď k vám príde mladý človek, ktorý má byť plný elánu a života. A ten poviem, mám túžbu spáchať samovraždu! Nemám prečo žiť! Život ma sklamal!

Pri týchto a podobných rozhodnutiach je možné vidieť, že nevieme skutočne kým sme.

Mnohí sa zaoberali touto myšlienkou, ale teraz ma napadá jedna, pekná definícia: Človek je v skutočnosti Božou myšlienkou! Nepamätám sa, u ktorého z autorov som túto myšlienku čítal, ale asi najdokonalejšie vyjadril podstatu života človeka. Boží je naplnený tým, že na nás myslí. A my môžeme urobiť len jedno: Zotrvať v jeho prítomnosti, pripravení milovať ho.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kde hľadať zmysel a nádej.

(Peter, 9. 11. 2012 15:17)

Dnes veľmi veĺa ĺudí stratilo nádej a zmysel, je to preto, lebo vkladali zmysel života do hodnoty pominuteľných vecí a nádej na lepšiu budúcnosť vkladali do rúk politikom, ktrorí ich sklamali na plnej čiare, žiaľ Títo ľuddia ešťe nepochopili, že len Ježiš je pravda a život ale aj cesta ako žiť, nájsť pravý zmysel a hodnotu, naším najdôležitejším cieľom by malo byť hľadanie tejto cesty, v sebe samom ale aj v iných, lebo keď nájdeme dobro nájdeme pokoj a lásku. Láska a pokoj sú základom Božieho kráľovstva a žiadna pominuteľná vec tohto sveta nám nedá väčší zmysel ani nádej.