Jdi na obsah Jdi na menu

Anjeli...

23. 2. 2010
ObrazekUž som pripomenul úlohu Pôstneho obdobia, ktoré je časom udatnosti ale i radosti. Práve v ňom vyznávame, že sme hriešnici a potrebujeme odpustenie. Preto je časom udatnosti, ktorá spočíva v schopnosti uznať potrebu Božieho milosrdenstva, čo si vyžaduje pokoru a ona udatnosť. Súčasne je časom radosti, z odpustenia a milujúcej Božej lásky. Boh prispeje k získaniu tohto dobra: pošle svojich anjelov, aby boli našimi spoločníkmi na tejto ceste. Dobrými radcami a spolubojovníkmi.

Preto stojí za to, zodpovedať si otázku: Verím v prítomnosť a pomoc anjelov?

Sväté písmo i cirkevná tradícia ich nazýva čistými duchmi, ktorí sa počas rozhodujúcej skúšky slobody pridali na stranu Boha. A im bola zverená starostlivosť o ľudí.
Ich veľavravná úloha je vyjadrená i v udalosti pokúšania Ježiša na púšti. Sväté písmo hovorí: "Tu ho diabol opustil a prišli anjeli a posluhovali mu." (Mt 4,11)

Poslaním anjelov strážcov je pomáhať ľuďom v skúškach a v nebezpečenstve, vlievať im do sŕdc dobré myšlienky. Sú orodovníkmi u Boha. Preukazujú ľuďom rôzne služby, aby ich priviedli k Bohu. Všetko, o čo prosíme, musí viesť k nadprirodzenému dobru. Obzvášť v ohlasovní, pri modlitbe, v boji s pokušením či s diablom... Ale na to, aby nám anjeli pomohli, treba im dať najavo svoje zámery a túžby. Je potrebné sa s nimi porozprávať. Mať s ním dôverný vzťah priateľstva a úcty.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář