Jdi na obsah Jdi na menu

Dôležitosť dlhodobých rozhodnutí...

6. 6. 2010
ObrazekHovorí sa, že dnešný človeka je veľmi-veľmi krátkozraký. Je možné to pozorovať vo všetkých sférach ľudského konania. V politike, verejnom živote, osobných rozhodnutiach - radšej vrabec v hrsti, ako holub na streche. Radšej budeme ležať pod stolom a jesť odrobiny, čo tam padajú, akoby sme sa mali namáhať - vstať a sadnúť si za stôl plného jedla.

Tragédiou je, že nás k tomu učia už aj mnohí naši rodičia i starí rodičia, ktorí by mali mať v sebe múdrosť veku. Ale radšej zoberú drobný peniaz na Vianoce, ako bojovať za slušný dôchodok. Radšej budú pozerať na to, koľko eúr naviac dostanú, akoby zabezpečili slušnú budúcnosť svojim deťom.

Bolo by smiešne, ak by sme boli my mladí iní. Pamätám sa ako mi môj starý otec, keď sme boli okopávať vinice vysvetľoval, ako je dôležité okopávať aj do hĺbky. Aby sa poriadne prekypryla zem. Pretože keď prídu dažde, aby voda vsiakla aj do hĺbky. Keď potom príde sucho na vrchu zem uschne, ale pri koreňoch jej bude dosť. A ani záplavová voda nebude - vsiakne do zeme (čo myslíte, prečo dnes je jej toľko? nestíha siakať do pôdy, pretože poľnohospodári neorú ale bránia. je to lacnejšie a rýchlejšie.).

Pozerajme do diaľky vo svojich rozhodnutiach. :)
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář