Jdi na obsah Jdi na menu

Drobnosti života...

9. 3. 2010
Uvedomili ste si niekedy, ako ťažko je robiť drobné veci, maličkosti. Možno si teraz myslíte, že to nie je až také strašné, a že ťažšie je robiť veľké veci...

Skúsenosť prijať a vykonať aj banálne skutky je vykreslená v stati Svätého písma o uzdravení vojenského veliteľa aramejského kráľa Námana. Tento vojak počul, že v Izraeli žije prorok, ktorý má moc vyliečiť ho z choroby. Preto Náman ide za prorokom Elizeom, ktorý mu káže: "Choď a okúp sa sedem ráz v Jordáne, potom ti telo ozdravie a budeš zasa čistý." Vojakove predstavy boli odlišné od Božích, preto nechápal a protestoval. Odmietol vykonať takúto banálnu vec a rozhodol sa vrátiť späť domov. Považujúc svoju cestu za márnu, mu sluhovia povedali: "Keby prorok od teba žiadal veľkú vec, neurobil by si to? O čo skôr, keď ti povedal: Okúp sa a budeš čistý!" Náman si uvedomil tragickosť svojho zmýšľania a urobil, čo mu prorok nakázal. A tento banálny skutok ho priviedli k daru uzdravenia.

Nepodobáme sa aj my na Námana. Ak by nám niekto navrhol veľké veci, rýchlo by sme sa do toho pustili. Ak by išlo o život, tak dokázali by sme všetko vydať zo seba, ale ak ide o malichernosti, tak už nie som si istý. Ak nás mamina/manželka poprosí o pomoc - ohundreme, ale ak by boli v nebezpečenstve smrti, tak by sme za nich aj život položili. Zostáva to často pri postoji Námana. Ale náš život i celý svet stojí na tých maličkostiach. Žime pre maličkosti, a oni nám prinesú radosť.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář