Jdi na obsah Jdi na menu

Vojdi no novej krajiny...

21. 4. 2007

ObrazekDnešný človek žije na tomto svete spôsobom, akoby tu mal byť večne. Aj keď nie pokojne, ale vedomie a istota, že vieš, ako to v nej chodí, pozná jej radosti i bolesti, jej šťastné i smutné chvíle, ho drží v tejto "krajine". Trávi v nej väčšinu času. A hoci nenašiel v nej to, po čom jeho srdce najväčšmi túži, je k nej stále veľmi pripútaný. Stala sa súčasťou jeho ja. Čím viac takým spôsobom prežíva svoj život, túži po niečom inom – po inej krajine.

Vieš si predstaviť, ako tá nová krajina asi vyzerá? Možno práve teraz v tebe skrsla myšlienka, že túto starú krajinu by si mohol konečne opustiť a vojsť do novej krajiny, kde prebýva tvoj Milovaný. Vieš, že čo ti v starej krajine pomáhalo a viedlo ťa, už neplatí. Čím všetkým však budeš musieť ešte prejsť? Žiada sa od teba, aby si veril, že v novej krajine nájdeš všetko, čo potrebuješ. To znamená, že musí odumrieť všetko, čo ti bolo vzácne: vplyv, úspech a - áno - aj láska a uznanie.

Je také ťažké dôverovať, pretože nemáš nič, o čo by si sa mohol oprieť. A predsa je dôvera najdôležitejšia. Si povolaný ísť do novej krajiny a jedinou cestou, ako sa tam dostať, je byť nahý a zraniteľný.

Zdá sa, že stále váhaš na hranici. Chvíľu prežívaš v novej krajine skutočnú radosť. Ale potom dostávaš strach a začínaš opäť túžiť po tom, čo si opustil, a tak sa vraciaš späť do starej krajiny. A tam zdesene zisťuješ, že stará krajina stratila svoj pôvab. Vojdi hlbšie do novej krajiny v dôvere, že vždy, keď do nej vstúpiš, budeš sa cítiť pohodlnejšie a budeš tam môcť zostať dlhšie.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář