Jdi na obsah Jdi na menu

Uzatvorenie sa znamená otvorenie...

18. 4. 2007

ObrazekVeľa očakávame od ľudí, a pritom si neuvedomujeme, že oni koniec koncov nám nemôžu dať to, po čom túži naše srdce. Čím viac očakávame od reakcií ľudí, tým viac sa cítime vystavení na posmech.

Je potrebné nájsť si čas na uzatvorenie sa pred svetom, aby si mohol cez ticho, dokonca cez opustenosť a bolesť vstúpiť do vlastného i do Božieho srdca. Boh ti pošle ľudí, ktorým budeš môcť vyrozprávať, čo ťa trápi, a ktorí ťa privedú bližšie k prameňu lásky.

Boh je verný svojim prisľúbeniam, aj keď platia slová „moje myšlienky nie sú vaše myšlienky a vaše cesty nie sú moje cesty“. Láska, pochopenie, naplnenie nebudú síce podľa tvojich predstáv. Láska a prijatie možno nebude vyhovovať tvojim potrebám a želaniam. Ale istotne ti naplní srdce a uspokojí tvoju najhlbšiu túžbu. To je Božie prisľúbenie – a toto sa snažme žiť.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Chcet meniť...

(Domi, 18. 4. 2007 12:13)

Najrýchlejšie človek zmení druhých, keď sa zmení on sám... Matka Tereza na to viac krát poukázala... Fandím ti to a prajem... Ticho a radosť z ticha je to jediné, čo prinesie pokoj mladému človeku, pretože v tom tichu stretneme Boha...

Velmi pekne

(Beáta, 18. 4. 2007 9:37)

Ahoj Dominik tak takychto ludi čo vedia počuvať nie len teba ale aj pieseň ,ktora znie v srdci inych by trebalo teraz nam na jazero! Ale dakujem aspon takto sa priblizim k Božemu srdcu! Porozmyslam povenujem a tak......... pekny den