Jdi na obsah Jdi na menu

Duchovný vodca...

23. 4. 2007

ObrazekAj keď sa človek rozhodne žiť tam, kde je Boh, uvedomuje si, to nie je ani zďaleka také jednoduché. Preto mu Boh dáva ľudí, ktorí mu majú pomáhať zachovať si to miesto a volajú ho späť vždy, keď sa zatúla. Duchovní vodcovia majú ustavične pripomínať, kde sa naplní ľudská najhlbšia túžba.

Vieš, kde to je, ale nedôveruješ vlastnému poznaniu. Spoľahni sa teda na svojich duchovných vodcov. Z času načas budú prísni a nároční alebo sa ti budú zdať mimo reality, akoby nebrali do úvahy všetko, čo potrebuješ. Najzraniteľnejší si vtedy, ak im prestaneš dôverovať. Najväčšmi sa vystavíš vonkajším útokom, ak si začneš navrávať: „Mojich vodcov už začínam nudiť; hovoria o mne bezo mňa; správajú sa ku mne ako k chorému, ktorému by nemali povedať, čo mu vlastne je.“

Nech sa nič nepostaví medzi teba a tvojich duchovných vodcov. Ak si v pokušení prestať im dôverovať, okamžite im to povedz, aby mohli zabrániť tomu, že vás rozdelia tvoje predstavy, aby v tebe mohli opäť vzbudiť dôveru a ubezpečiť ťa o svojej oddanosti.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář