Jdi na obsah Jdi na menu

Ži tam, kde je Boh...

22. 4. 2007

ObrazekDali ste si niekedy otázku: Čo znamená žiť usporiadaným a zodpovedným životom? Neviem ako „hrdý a sebavedomý ateista“ môže si zodpovedať na túto otázku, ale ja si trúfam povedať, že to znamená: chcieť byť len tam, kde je s tebou Boh. Čím hlbším duchovným životom človek žije, tým ľahšie zbadá rozdiel medzi životom s Bohom a životom bez Boha, ľahšie zanechá miesta, kde už Boh nie je.

Nech robíš čokoľvek - pozeráš film, píšeš knihu, prednášaš, ješ alebo spíš - musíš zostať v Božej prítomnosti. Ak cítiš veľkú osamelosť a hlbokú túžbu po kontakte s človekom, musíš byť veľmi obozretný. Pýtaj sa sám seba, či táto situácia naozaj pochádza od Boha. Pretože Boh ťa chráni a dáva ti pokoj tam, kde chce, aby si bol, aj keď je tam bolesť i radosť.

Pri tom je veľmi náročné zachovať si vernosť, ktorú treba prežívať v rozhodovaní sa v každej chvíli. Keď nebudeš jesť, piť, pracovať, zabávať sa, hovoriť, ani písať na Božiu slávu, mal by si s tým okamžite pre¬stať. Kto nežije pre Božiu slávu, začína žiť pre vlastnú slávu. Tým sa od Boha vzdiališ a sám seba zraníš.

Hlavne by si sa mal pýtať, či to, čo žiješ - robíš s Bohom, alebo bez neho. Vo svojom vnútri poznáš odpoveď na danú otázku. Vždy, keď urobíš čosi, čo vychádza z túžby po prijatí, súhlase alebo láske, a vždy, keď urobíš čosi, čo túto potrebu povzbudí, vieš, že nie si s Bohom. Tieto túžby nebudú nikdy uspokojené; budú rásť len vtedy, keď sa im poddáš. No vždy. keď urobíš niečo na Božiu slávu, zakúsiš v srdci Boží po¬koj a nájdeš v ňom odpočinok.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Moje SLNKO - BOH

(Slnečnica, 5. 3. 2008 14:56)

" Tak jako slunečnica každým dnem,
otáčí se za sluncem,
tak i ja chci hlavu svou,
obracet jen za tebou..." /text českej piesne/

...áno chcem byť otočená k Tebe - môj Bože!

Žiaľ, keď cestujem okolo slnečnicových polí, smutne konštatujem, že slnečnice DNEŠNEJ DOBY sa už za slnkom počas dňa neotáčajú. Čím to je? Možno šľachtením a genetickými zásahmi dnešného "múdreho" človeka?
Keďže mojím duchovným heslom je hore citovaná pieseň, sama na sebe vidím, že aj nám kresťanom - slnečniciam je to ťažké /byť otočený k Bohu/.
No nedajme sa ovplyvniť "šľachtením - modernými názormi" dnešnej doby, "genetikou - morálkou" tohto pomýleného sveta! I keď je ťažké ísť proti prúdu...
I keď je ťažké byť otočený k SLNKU, keď všetky ostatné hlavy hľadia opačne... z pohodlnosti, z prispôsobivosti, zo zbabelosti... a to je ten dav na širokej ceste životom.
Po tej úzkej ceste - ceste k Bohu idú len niektorí - tí odvážni, tí ktorí kráčajú s NÍM a spoliehajú sa na NEHO, lebo vedia, že bez NEHO nič nedokážu.
Aj ja sa snažím byť jednou z nich, snažím sa byť slnečnicou.
Kto sa ku mne pridá?