Jdi na obsah Jdi na menu

Čas zmeniť sa...

19. 4. 2007

ObrazekKaždý z nás v určitom okamihu zatúži zmeniť svoj život, na okamih vzrastie v našom živote túžba po obrátení – už to tak ďalej nejde, musím sa zmeniť -, ale to skutočné obrátenie potom nezrealizujeme. Táto skutočnosť musí nás vedieť k tomu, aby sme si zodpovedali na otázky: či skutočne sa chceš obrátiť? Si ochotný dať sa pretvoriť? Alebo v jednej ruke zvieraš svoje staré návyky a súčasne druhú vystieraš k ľuďom, aby ti pomohli zmeniť sa?

Obrátenie určite nedosiahneme sami. Mýlime sa, ak si myslíme, že obrátenie závisí od našej vôle – veď koľko krát sme sa o tom snažili. Je potrebné dôverovať vnútornému hlasu, ktorý nám ukazuje cestu. Ten vnútorný hlas určite poznáš, veď často sa naň obraciaš. Ale len čo ho začuješ - čo od teba žiada, začneš klásť otázky, vymýšľať námietky a hľadať názor niekoho iného. Tým sa zamotávaš do nespočetných , často protichodných myšlienok, pocitov a názorov a strácaš spojenie s Bohom v sebe. A nakoniec skončíš v závislosti od všetkých ľudí okolo seba.

Iba neúnavným počúvaním vnútorného hlasu a môžeš obrátiť k novému životu slobody a radosti.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mudre

(Beáta, 19. 4. 2007 10:03)

Ahoj tak prajem ti krasny den a dakujem za pekne zamyslenie ! Ak sa človek podla toho aj drzi tak verim ze musi mat co raz krajsi vztah s Kristom! PA Beata