Jdi na obsah Jdi na menu

Život lásky

4. 5. 2018

http://static.tuttogratis.it/628X0/attualita/tuttogratis/it/wp-cJedno z najčastejšie používaných slov je slovo láska. Patrí medzi tie slová, ktoré nesú v sebe hĺbku, bohatstvo i tajomstvo. Zvlášť ak sa premietne do prežívania, vo všetkých svojich troch úrovniach - telesného, psychického i duchovného - sa stáva nesmiernym darom pre ľudstvo. Zároveň je vyjadrením a realizáciou ľudskosti človeka.

Dnešný úryvok pripomína, že láska má byť vyjadrením úprimného života učeníka. Ježiš je jasný: "Toto je moje prikázanie: Aby ste sa milovali navzájom, ako som ja miloval vás.” A tak učeník nachádza v Ježišovi dokonalý obraz konkrétneho prežívania lásky. Jeho láska, ktorá sa naplno prejavila na kríži, je vzorom.

Nie je jednoduché položiť život za druhého v každodennosti a v konkrétnosti. Preto nie je ľahké prežívať úprimnú lásku. Ale nie je to nemožné, ináč by nás k tomu Boh nevolal. Druhá vec je, že i dnešný svet potrebuje matky, otcov, starých rodičov, učiteľov, kňazov, zamestnancov, zamestnávateľov, ktorí dokážu svoju každodennosť prežívať ako obetu.

 

Jn 15,12-17: Ježiš povedal svojim učeníkom: „Toto je moje prikázanie: Aby ste sa milovali navzájom, ako som ja miloval vás. Nik nemá väčšiu lásku ako ten, kto položí svoj život za svojich priateľov. Vy ste moji priatelia, ak robíte, čo vám prikazujem. Už vás nenazývam sluhami, lebo sluha nevie, čo robí jeho Pán. Nazval som vás priateľmi, pretože som vám oznámil všetko, čo som počul od svojho Otca. Nie vy ste si vyvolili mňa, ale ja som si vyvolil vás a ustanovil som vás, aby ste išli a prinášali ovocie a aby vaše ovocie zostalo; aby vám Otec dal všetko, o čo ho budete prosiť v mojom mene. Toto vám prikazujem: Aby ste sa milovali navzájom.“

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář