Jdi na obsah Jdi na menu

Tvrdosť srdca

5. 5. 2018

386376eb-ccb2-4afa-928a-80b0466d9c9a.jpegKaždé ľudské konanie prináša určité konsekvencie. Či už ako prínos alebo stratu pre samotnú osobu, ktorá koná. Ale i pozitívne alebo negatívne reakcie zo strany druhých ľudí. Paradoxne, môže byť odmenené i negatívne konanie; a naopak, môže vzbudzovať negatívne reakcie to konané v dobrej vôli.

Potom, ako Ježiš pozve svojich učeníkov k životu v láske, ktorý prináša pravú radosť, pripomína, že tento spôsob nemusí byť pohodlný. Môže vzbudzovať mnohé negatívne reakcie. Dôvod je jednoduchý, takého konanie neodzrkadľuje hodnoty sveta: "preto, že nie ste zo sveta, že som si vás ja vyvolil zo sveta, svet vás nenávidí".

Pred časom mi rozprávala jedna mamina, ako sa snažila presvedčiť svojho syna o jednej veci: “Padre, mali ste vidieť jeho pohľad. Pozeral na mňa, ako bager na tvrdú hlinu!” Koľko krát počas dňa sme svedkami podobnej situácii. Možno práve vtedy platia slová Ježiša: “Ale to všetko vám budú robiť pre moje meno, lebo nepoznajú toho, ktorý ma poslal.”

 

Jn 15,18-21: Ježiš povedal svojim učeníkom: „Ak vás svet nenávidí, vedzte, že mňa nenávidel prv ako vás. Keby ste boli zo sveta, svet by miloval, čo je jeho, ale preto, že nie ste zo sveta, že som si vás ja vyvolil zo sveta, svet vás nenávidí. Spomeňte si na slovo, ktoré som vám povedal: Sluha nie je väčší ako jeho pán. Ak mňa prenasledovali, budú prenasledovať aj vás; ak zachovávali moje slovo, budú zachovávať aj vaše. Ale to všetko vám budú robiť pre moje meno, lebo nepoznajú toho, ktorý ma poslal.“

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář