Jdi na obsah Jdi na menu

Cesta života

12. 5. 2018

http://innocentiviaggi.it/wp-content/uploads/2015/01/camino-withĽudský život je cesta, kráčanie. Často zabúdame na túto dimenziu pohybu a žijeme život staticky. Žijeme ho prikovaní k miestu, ľuďom, návykom, predstavám. Ako keby toto mesto, byt-dom, farnosť, kláštor, práca (…) patrili nám navždy.

Šestnásta kapitola Jánovho evanjelia nám pripomína tento dôležitý aspekt života. Ježiš v nej neustále pripomína: "Vyšiel som od Otca a prišiel som na svet; a zasa opúšťam svet a idem k Otcovi." Je to jeho cesta. Ale i učeníci sú pozvaní, aby nastúpili na podobnú cestu. Pretože viera je cestou. Je to cesta neustáleho hľadania Božej tváre a jeho darov, o ktoré sú učeníci pozvaní neustále prosiť.

V istej knihe som čítal: “Viera, to nie je pasivita. Otvára sa životu. Je to jasnosť, úžas, kráčanie a účasť na chápaní života.” Toto povolanie každého z nás - kresťanov. Ak budeme hľadieť na život ako putovanie do zasľúbenej zeme, vyriešia sa mnoho problémov a nedorozumení, nad ktorými si denno-denne lámeme hlavu.

 

Jn 16,23-28: Ježiš povedal svojim učeníkom: „Veru, veru, hovorím vám: Ak budete o niečo prosiť Otca v mojom mene, dá vám to. Doteraz ste o nič neprosili v mojom mene. Proste a dostanete, aby vaša radosť bola úplná. Toto som vám hovoril v obrazoch. No prichádza hodina, keď vám už nebudem hovoriť v obrazoch, ale budem vám o Otcovi hovoriť otvorene. V ten deň budete prosiť v mojom mene. A nevravím vám, že ja budem prosiť Otca za vás. Veď Otec sám vás miluje, lebo vy ste milovali mňa a uverili ste, že som vyšiel od Boha. Vyšiel som od Otca a prišiel som na svet; a zasa opúšťam svet a idem k Otcovi.“

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář