Jdi na obsah Jdi na menu

Vydať svedectvo

14. 7. 2018

https://www.donnamoderna.com/wp-content/uploads/2014/06/4095285-Dnešná spoločnosť si vytvorila mechanizmy, ktoré ubíjajú tvorčieho ducha. Skúste ponúknuť ideál dobra, krásy a normálnosti, a v tom momente sa nad vami zosype kritika, vytiahnu špinavosti “ochutené” tými najvyberajšími slovami. A tak pravdiví hovoria pravdu potichu, dobrí konajú v skrytosti a múdri píšu súkromné diáre.

Ježiš v dnešnom evanjeliu vyzýva svojich učeníkov k naplneniu úlohy svedectva. Hovorí jasnou rečou: "Čo vám hovorím vo tme, hovorte na svetle, a čo počujete do ucha, rozhlasujte zo striech.” Vyzýva ich k odvahe stať sa pravými svedkami a ohlasovateľmi radostnej zvesti.

Táto úloha nie je ľahká. Totiž človek sa môže cítiť neschopný ju naplniť. Chýbajúca odvaha, strach z odmietnutia a považovanie sa za nehodného môžu byť prekážkou takéhoto svedectva. Predsa si môžeme byť istí, že máme nad sebou Kristovu ochrannú ruku: "Každého, kto mňa vyzná pred ľuďmi, aj ja vyznám pred svojím Otcom, ktorý je na nebesiach.” Tak v tom malom, vydajme i dnes svedectvo o Kristovi.

 

Mt 10,24-33: Ježiš povedal svojim apoštolom: Žiak nie je nad učiteľa ani sluha nad svojho pána. Stačí, keď je žiak ako jeho učiteľ a sluha ako jeho pán. Keď pána domu nazvali Belzebulom, o čo skôr jeho domácich?! Nebojte sa ich teda. Lebo nič nie je skryté, čo by sa neodhalilo, a nič utajené, čo by sa neprezvedelo. Čo vám hovorím vo tme, hovorte na svetle, a čo počujete do ucha, rozhlasujte zo striech. Nebojte sa tých, čo zabíjajú telo, ale dušu zabiť nemôžu. Skôr sa bojte toho, ktorý môže i dušu i telo zahubiť v pekle. Nepredávajú sa dva vrabce za halier? A predsa ani jeden z nich nepadne na zem bez vedomia vášho Otca. Vy však máte aj všetky vlasy na hlave spočítané. Nebojte sa teda, vy ste cennejší ako mnoho vrabcov. Každého, kto mňa vyzná pred ľuďmi, aj ja vyznám pred svojím Otcom, ktorý je na nebesiach. Ale toho, kto mňa zaprie pred ľuďmi, aj ja zapriem pred svojím Otcom, ktorý je na nebesiach.“

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Komentár

(Stanislav, 15. 7. 2018 15:02)

Tým čo váhame, či sa ozvať, Pán poslal po Dominikovi odkaz. A to isté som počul dnes na kázni: Nebojte sa!!!