Jdi na obsah Jdi na menu

Sila Božieho slova

4. 9. 2018

https://conceptodefinicion.de/wp-content/uploads/2018/03/SorpresAko často v živote sa nájdeme za zatvorenými dverami. Skúšame znovu ich otvoriť, ale s ľútosťou musíme priznať, že vrátiť sa dovnútra už nie je možné. Často žiaľ a slzy v očiach nám nedovolia, aby sme videli ďalšie dvojo otvorených dverí - teda možností, ktoré nám život v tom istom momente pripravil. Stačí si osušiť oči, zvoliť si a vykročiť.

Potom, ako Ježiš nie je prijatý Nazaretčanmi, odchádza do galilejského mesta Kafarnaum. Neplače nad zatvorenými srdcom svojich domácich. A tak odmietnutie Slova na jednom mieste sa stáva možnosťou jeho ohlasovania na iných miestach.

Sú to práve obyvatelia Kafarnauma, ktorí si uvedomujú silu tohto Slova: “Čo je to za slovo, že mohutnou silou rozkazuje nečistým duchom a oni vychádzajú?” Sila Ježišovho slova spočíva v jeho charaktere - jeho slovo je slovom spásy. K tým, ku ktorým prichádza a ktorí ho prijímajú sú posilnení, potešení, uzdravení, oslobodení… Neuzatvárajme sa pre Božím slovom, pretože nám nepasuje do našich vízií. Práve naopak nenechajme sa ním prekvapiť a zakúsime jeho silu.

 

Lk 4,31-37: Ježiš zišiel do galilejského mesta Kafarnaum. Po sobotách ich učil a oni žasli nad jeho učením, lebo jeho slovo malo moc. V synagóge bol človek posadnutý duchom nečistého démona. Ten vykríkol veľkým hlasom: „Nechaj nás! Čo ťa do nás, Ježiš Nazaretský?! Prišiel si nás zničiť? Viem, kto si: Boží Svätý.“ Ježiš mu pohrozil: „Mlč a vyjdi z neho!“ Zlý duch ho hodil medzi nich, vyšiel z neho a neublížil mu. Všetkých pojal strach a navzájom si vraveli: „Čo je to za slovo, že mohutnou silou rozkazuje nečistým duchom a oni vychádzajú?“ A chýr o ňom sa rozšíril po celom kraji.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Sila Bozieho slova

(daniela, 4. 9. 2018 12:39)

Je to uzasne, že Pan Ježiš je Božie Slovo a ma taku silu!
Musim povedat,ze napriek našej hriešnosti mam pocit,že vôbec sila slova je velka a treba si rozmysliet,co clovek povie. Vnimala som to aj na sebe a blizkych. Chvalim Pana!!!