Jdi na obsah Jdi na menu

Myšlienka

19. 9. 2014

http://www.salutealtovicentino.it/mente/4-pensiero-efficace-come

Koľko zaujímavých, extravagantných, negatívnych i pozitívnych myšlienok, ktoré boli prevedené do činnosti povstalo v dejinách ľudstva. A koľko z nich malo veľmi krátku životaschopnosť? Niektoré nedokázali prežiť ani jednu generáciu a zapadli prachom. Historici a niektorí myslitelia ich niekedy oprášia. Použijú na podporu svojej “novej či originálnej myšlienky” a znova sú založené do archívu.

Uvedomili ste si niekedy silu kresťanského posolstva, ktoré ešte aj v prostredí dnešných liberálnych myšlienok stojí ako oporný stĺp pre miliardu ľudí. A pritom začalo ohlasovaním jednej osoby, ktorú nasledovali po tri roky dve desiatky ľudí. Iste, nebola to hocijaká osoba ale Boho-človek Kristus, so svojou Božskou mocou, ktorá sa prejavovala v jeho slovách i skutkoch. Napriek tomu týchto pár osôb po jeho nanebovstúpení dokázali toto posolstvo posunúť ďalej. Aké silné muselo byť svedectvo prvých kresťanov a nasledujúcich generácii? Silné natoľko, že sa rozšírilo do celého sveta. Ináč by dielo Ježiša Krista neprežilo.

Skúsme sa zamyslieť ako my prijímame toto posolstvo Krista. Ako nad ním uvažujeme a premietame do svojich skutkov a slov. Svet potrebuje vidieť naše svedectvo. Viditeľné svedectvo: Biblia a ruženec v rukách rodičov, návšteva (aj každodenná) chrámu pre prijatie Eucharistie, pravidelná sv. spoveď. To je niečo čo nás charakterizuje.

 

Lk 8,1-3: Ježiš chodil po mestách a dedinách, kázal a hlásal evanjelium o Božom kráľovstve a s ním Dvanásti a niektoré ženy, ktoré uzdravil od zlých duchov a z chorôb: Mária, zvaná Magdaléna, z ktorej vyšlo sedem zlých duchov, Jana, žena Herodesovho správcu Chúzu, Zuzana a mnohé iné, ktoré im vypomáhali zo svojich prostriedkov.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář