Jdi na obsah Jdi na menu

Sila svedectva

26. 12. 2018

svedectvo.jpgDúfam, že štedrú večeru a nasledujúci prvý vianočný deň, kedy sme si znovu sprítomnili narodenie Pána, ste prežili v pokoji a v radosti. Že v nás zostanú ďalšie krásne spomienky na prežité momenty. Avšak, my, kresťania, sme mohli rozpoznať ešte jednu vec.

Boh prichádza medzi nás, aby nám zjavil svoju Tvár a umožnil nám spoluúčasť na jeho živote. Toto nás pozýva, aby sme sa stali jeho svedkami. Toto svedectvo nebude ľahké a dokonca bez utrpenia. Pripomína nám to sám Kristus: “budú vás bičovať vo svojich synagógach a pre mňa vás budú vláčiť pred vladárov a kráľov”.

Ale Boh nenecháva učeníka osamoteného, dáva mu dar: kreatívnu prítomnosť Božej lásky, ktorá túži byť rozpoznaná vo svete. Aj keď sa proti nej postaví nenávisť a hnev, ľahostajnosť a tvrdosť. Jeho sila svedectva nie je založená na sile utrpenia, ale na sile prijatého a odovzdávaného Slova.

 

Mt 10,17-22: Ježiš povedal svojim apoštolom: „Chráňte sa ľudí, lebo vás vydajú súdom, budú vás bičovať vo svojich synagógach a pre mňa vás budú vláčiť pred vladárov a kráľov, aby ste vydali svedectvo im aj pohanom. Ale keď vás vydajú, nestarajte sa, ako a čo budete hovoriť, lebo v tú hodinu vám bude dané, čo máte povedať. Veď to už nie vy budete hovoriť, ale Duch vášho Otca bude hovoriť vo vás. Brat vydá na smrť brata a otec dieťa. Deti povstanú proti rodičom a pripravia ich o život. Všetci vás budú nenávidieť pre moje meno. Ale kto vytrvá do konca, bude spasený.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář