Jdi na obsah Jdi na menu

Osobný kontakt

5. 10. 2017

http://scuola.italia4all.it/wp-content/uploads/2017/09/incontro-Žijeme v dobe veľkých možností. Zvlášť technika nám dáva obrovský priestor, v ktorom sa človek môže realizovať a rozvíjať svoje schopnosti. Napríklad, nepotrebujete cestovať alebo platiť za poštu, aby ste sa dostali k nejakej knihe, ktorá pred pár týždňami vyšla v Amerike. Stačí mať ebook a zakúpiť si jej elektonickú verziu a za pár sekúnd vám príde kniha do vášho prístroja. A tak Informácia v priebehu pár hodín obíde celý svet.

Dnešné evanjeliu hovorí o Ježišovej túžbe rozšíriť správu o blízkosti Božieho kráľovstva “do každého mesta a na každé miesto”. Nemá internet, nemá telegón, nemá poštu. Vyberá si konkrétnych ľudí - v tomto prípade “sedemdesiatich dvoch” - a po dvoch ich posiela pred sebou.

Ježišova realizácia tohto šírenia, nie je niečo náhodné. Je to cielené e presne zorganizované. Preto toľko usmernení z jeho strany. Tento spôsob šírenia má pomôcť učeníkom byť v tejto úlohe autentickými ohlasovateľmi. Ono je pozvaním pre každého kresťana. A aj keď máme všetky tieto technické vymoženosti, ktoré s ľahkosťou posunú informáciu “do každého mesta a na každé miesto”, zostane osobný kontakt dvoch-troch svedkoch o Božom kráľovstve ten najhodnovernejší spôsob ohlasovania.

Lk 10,1-12: Pán si vyvolil iných sedemdesiatich dvoch a po dvoch ich poslal pred sebou do každého mesta a na každé miesto, kam sa sám chystal ísť. A povedal im: „Žatva je veľká, ale robotníkov málo. Preto proste Pána žatvy, aby poslal robotníkov na svoju žatvu! Choďte! Hľa, posielam vás ako baránkov medzi vlkov. Nenoste mešec ani kapsu ani obuv a cestou nikoho nepozdravujte! Keď vojdete do niektorého domu, najprv povedzte: ‚Pokoj tomuto domu!‘ Ak tam bude syn pokoja, váš pokoj na ňom spočinie; ak nie, vráti sa k vám. V tom dome potom ostaňte, jedzte a pite, čo majú, lebo robotník si zaslúži svoju mzdu. Neprechádzajte z domu do domu! A keď prídete do niektorého mesta a prijmú vás, jedzte, čo vám predložia, uzdravujte chorých, čo sú v ňom, a povedzte im: ‚Priblížilo sa k vám Božie kráľovstvo.‘ Keď prídete do niektorého mesta a neprijali by vás, vyjdite do jeho ulíc a povedzte: ‚Striasame na vás aj prach, čo sa nám vo vašom meste prilepil na nohy. Ale vedzte, že sa priblížilo Božie kráľovstvo!‘ Hovorím vám, že Sodomčanom bude v onen deň ľahšie ako takému mestu.“

fabiovolo.jpgMyšlienka na záver na prehĺbenie uvažovania od talianskeho spisovateľa a televízneho moderátora Fabia Vola: "Budovať vzťah! Koľkokrát som počul túto vetu. Ale vzťahy sa nebudujú, oni sa prežívajú a v prežívaní sa zosilňujú.”

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Komentár

(Stanislav, 5. 10. 2017 8:40)

Mobily, PC - boli vynájdené V USA a následne rozšírené do sveta a v prvom rade do Európy. Zdá sa, že kresťanstvo naberá na sile v chudobnejších krajinách Latinskej Ameriky a Afriky a slabne v bohatých krajinách USA a Európy. Asi šírenie evanjelia v komunikačnej technike skryté nebude.

v USA

(Dominik, 6. 10. 2017 8:25)

No, mal som zaujímavú skúsenosť s vierou v USA, lepšie povedané vo Virgínii. Bol by si prekvapený, nebola negatívna. :-)