Jdi na obsah Jdi na menu

Modlitba

8. 10. 2014

http://www.ilportaledellafamiglia.org/pls/famigliapiu/v3_s2ew_co

Istá mamina sa mi posťažovala, že tak by chcela, aby jej deti 2-4 ročné radšej knihy brali do ruky, ako sedeli pred televízorom. Sama hovorí: “nakúpili sme im kopec knižiek, od leporelá, cez čiste obrázkové až po rôzne ľahké textové s básničkami. Koľkokrát ich motivujem, aby som ich odlepila od televízora alebo počítača a priviedla ich k hraniu sa s knihami.” Tak som sa jej opýtal: “OK-ej, ako trávite čas s manželom v nedeľu popoludní? Alebo večer, keď deti dáte spať?"
“Manžel pozerá televízor a ja pozriem nejaké novosti na internete. Alebo spolu pozeráme nejaký film, seriál”, potom sa zamyslela a pýtala sa: “Ale ako to súvisí s mojím problémom?”

Nemusím asi vysvetľovať. Deti sa inšpirujú svojimi rodičmi. Ak rodičia majú záľubu v čítaní kníh, aj dieťa imitovaním otca a matky bude nestále siahať po knihe. Aj keď z nej ešte nevie čítať. Ale ak dieťa vidí ocina a maminu sedieť za telkou alebo počítačom, aj jeho pozornosť bude smerovať k týmto massmédiám. Tak ako aj učeníci boli inšpirované Kristom. Veď odkiaľ sa objavila ich túžba a zároveň prosba na Ježiša: “Pane, nauč nás modliť sa, ako Ján naučil svojich učeníkov”? Pretože ho videli modliť sa na akomsi mieste. A on im dáva príklad ale aj im ukazuje ako sa majú modliť.

Zvlášť rodičia sú tí, ktorí svoje deti ako prví učia modliť sa. Najjednoduchšie to ide spôsobom príkladu. Buďme školou modlitby pre tých druhých. A aby sme nezostali bez výkladu modlitby “Otčenáša” pomôžem si veľavravným videom.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář