Jdi na obsah Jdi na menu

Božia radosť

10. 12. 2019

img_0099.jpgŽivot nás každodenne stavia pred rozličné otázky. Niektoré sú jednoduché, iné zase komplikované. Niektoré sú banálne, iné zase dôležité. Mnohé z nich nás prekvapia nepripravených a neschopných na ne zodpovedať. Iné zasa prekvapia kvôli osobe, ktorá v danej chvíli oné otázky predkladá.

V centre dnešného Evanjelia je otázka Ježiša nasmerovaná na jeho učeníkov: “Čo myslíte?” Boh sa pýta na názor človeka. Touto otázkou Ježiš uvedie jedno z najkrajších podobenstiev o Božej starostlivosti o každého človeka. Táto Božia starostlivosť spočíva v túžbe stáť pri človeku a znovu mu darovať plnosť života. Musí sa popasovať s jedným problémom: stretnúť konkrétneho človeka. Ide o stretnutie momente, kedy ten konkrétny človek uteká od neho.

Čo by sme odpovedali my na túto Ježišovu otázku: “Čo myslíte?” Je veľmi jednoduché na ňu odpovedať pozitívne v momente našej disponovanosti. Už je to iné, keď sme na úteku. Napriek tomu si môžme byť vždy istí, že aj vtedy sme božou radosťou: “Bude mať z nej väčšiu radosť ako z tých deväťdesiatich deviatich, čo nezablúdili.”

 

Ďalšie zamyslenie na text z evanjelia: Cieľ (2015)

Mt 18,12-14: Ježiš povedal svojim učeníkom: „Čo myslíte? Keby mal niekto sto oviec a jedna z nich by zablúdila, nenechá tých deväťdesiatdeväť na vrchoch a nepôjde hľadať tú, čo zablúdila? A keď sa mu ju podarí nájsť, veru, hovorím vám: Bude mať z nej väčšiu radosť ako z tých deväťdesiatich deviatich, čo nezablúdili. Tak ani váš Otec, ktorý je na nebesiach, nechce, aby zahynul čo len jediný z týchto maličkých.“

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář