Jdi na obsah Jdi na menu

Boh ma miluje

8. 1. 2019

laska.jpgTúžime po láske, ale nevieme ju prežívať v konkrétnosti. Zhmotniť ju, dať jej konkrétny tvar, pomenovať ju… Radšej o nej hovoríme, spievame a ona zostáva akýmsi vznešeným ideálom, málokedy pretvoreným do konkrétnych skutkov.

Prežívame týždeň medzi Zjavením Pána a Krstom Pána, ktoré nás pozýva objaviť tajomstvo Kristovho srdca a tým pravú tvár Otca. Je to apoštol Ján, ktorý nás sprevádza na tejto ceste k objaveniu podstaty Božieho tajomstva: "A Božia láska k nám sa prejavila v tom, že Boh poslal svojho jednorodeného Syna na svet, aby sme skrze neho mali život.”

V strede jeho pozornosti je Božia láska, ktorá je nesmierna. Preto Boh dokáže obetovať seba samého pre toho ktorého miluje. Ján si je toho vedomí, preto vyznáva: "Láska je v tom, že nie my sme milovali Boha, ale že on miloval nás”. Pritom dodáva, že jeho láska je konkrétna: "poslal svojho Syna”. Skúsme aj my dnes zhmotniť túto túžbu po láske jedným nečakaným darom.

 

1 Jn 4,7-10: Milovaní, milujme sa navzájom, lebo láska je z Boha a každý, kto miluje, narodil sa z Boha a pozná Boha. Kto nemiluje, nepoznal Boha, lebo Boh je láska. A Božia láska k nám sa prejavila v tom, že Boh poslal svojho jednorodeného Syna na svet, aby sme skrze neho mali život. Láska je v tom, že nie my sme milovali Boha, ale že on miloval nás a poslal svojho Syna ako zmiernu obetu za naše hriechy.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář