Jdi na obsah Jdi na menu

Projekt k realizácii

30. 10. 2018

http://www.netservice.biz/images/stories/progetto-seonet.jpgPredvčerom prišiel za mnou jeden chalan a rozprával mi o svojich plánoch a projektoch, ktoré by chcel chcel v budúcnosti realizovať. S pýtal som sa ho, ktoré z nich už začal realizovať. Odpoveď bola: “Ešte neprišiel ten v hodný čas.” Koľko vznešených a dobrých projektov zostalo v šuplíku nezrealizovaných, pretože chýbala pokora a nadšenie začať pomalými krokmi realizovať ich.

V dnešnom krátkom úryvku, Ježiš prirovnáva rast Božieho kráľovstva k dvom skutočnostiam prítomným v prírode: "Čomu sa podobá Božie kráľovstvo… horčičnému zrnku a kvasu.” Drobné elementy, ktoré vedia priniesť veľa úžitku, o ktorom hovorí aj samotný rečník. K tomu, aby takto slúžili: horčičné semienko musí vkĺznuť do zeme a kvas musí byť dobre zmiešaný s múkou.

Tieto dva elementy nemôžu naplniť túto funkciu, ak sa “neprijmú” s logikou podriadenosti a služby. Podobne i Božie kráľovstvo, ak nie je prijímané v tejto podriadenosti v láske a v službe, neprináša žiadne ovocie. S pokorou učeníka prijaté, a pomalými krokmi realizované v jeho živote. Toto je logika Božieho kráľovstva.

 

Lk 13,18-21: Ježiš povedal: „Čomu sa podobá Božie kráľovstvo, k čomu ho prirovnám? Podobá sa horčičnému zrnku, ktoré človek vzal a zasial vo svojej záhrade. Keď vyrástlo, bol z neho strom a nebeské vtáky hniezdili na jeho konároch.“ A zasa povedal: „K čomu prirovnám Božie kráľovstvo? Podobá sa kvasu, ktorý žena vezme a vmiesi do troch mier múky, až sa všetko prekvasí.“

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář