Jdi na obsah Jdi na menu

Dobrý leader

26. 1. 2019

vychova.jpgDobrý leader vie po sebe zanechať vyformovaného a schopného žiaka, ktorému veľmi rád zanechá svoje vlastné miesto. A nemusí to byť “povinné” rodinkárske zanechanie. Škoda, že niektorí skvelí politici to nevedia pochopiť a túžia i zomrieť na svojich stoličkách (však i ich skvelosť umiera na nich). Prečo to niektorí skvelí ľudia vedia urobiť a iní nie?

Dnes nám úryvok predkladá ukážkový príklad takejto formácie a dodávania odvahy žiakovi zo strany učiteľa. Pavol, apoštol, takto píše Timotejovi: "Spomínam si na tvoju úprimnú vieru…” zároveň mu pripomína: "aby si roznecoval Boží dar, ktorý je v tebe”. Ten dar je Duch sily, lásky a odvahy. Podobne čítame i o ďalšom Pavlovom žiakovi Títovi.

Pavol, vkladaním svojich rúk, odovzdáva Božiu silu týmto svojim žiakom. Ono gesto je gestom povýšenia, odovzdania zodpovednosti a vyjadrenia dôvery. A evanjeliové posolstvo potrebuje podobných ľudí - osobností, ktorým bolo odovzdané, premeditované Božie slovo ale i zodpovednosť zo strany odovzdávajúceho. Pavol to dokáže urobiť, pretože si sám uvedomuje, že i jemu bola odovzdaná táto úloha: "z Božej vôle apoštol Krista Ježiša podľa prisľúbenia života”.

 

2Tim 1,1-8: Pavol, z Božej vôle apoštol Krista Ježiša podľa prisľúbenia života, ktorý je v Kristovi Ježišovi, milovanému synovi Timotejovi: Milosť, milosrdenstvo a pokoj od Boha Otca i od Krista Ježiša, nášho Pána. Vzdávam vďaky Bohu, ktorému slúžim s čistým svedomím ako moji predkovia, keď na teba neprestajne myslím vo svojich modlitbách vo dne v noci. A keď si spomínam na tvoje slzy, túžim ťa vidieť, aby ma naplnila radosť. Spomínam si na tvoju úprimnú vieru, akú mala už tvoja stará matka Loida a tvoja matka Eunika, a som presvedčený, že aj ty. Preto ti pripomínam, aby si roznecoval Boží dar, ktorý je v tebe prostredníctvom vkladania mojich rúk. Veď Boh nám nedal Ducha bojazlivosti, ale Ducha sily, lásky a rozvahy. Preto sa nehanbi za svedectvo o našom Pánovi ani za mňa, jeho väzňa, ale trp spolu so mnou za evanjelium, posilňovaný mocou Boha.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář