Jdi na obsah Jdi na menu

Túžba po spáse

28. 1. 2019

sognare-di-ricevere-regali.jpgĽudstvo vo svojej histórii hľadalo rôzne spôsoby, ako uspokojiť svoju túžbu po odpustení a spáse. Prinášalo rôznymi spôsobmi obete, avšak nič z toho neuspokojilo túto jeho túžbu. Až kresťania dostali tento dar od Boha a už nemusia “získavať” svojimi silami vykúpenie - aj keď toto pokušenie v nich zostalo.

List Hebrejom nám pripomína Kristovu silu, keď “obetovaním seba zničil hriech” a tak daroval “spásu tým, čo ho očakávajú”. Urobil to raz a navždy. Preto ľudstvo už nepotrebuje prinášať obety na zmierenie. Je však pozvané, aby prijalo Toho, čo je schopný poraziť zlo.

V Kristovi, skrze jeho obetu na kríži a zmŕtvychvstanie, sa realizuje plné víťazstvo nad zlom. On je “prostredníkom novej zmluvy”, aby tí, čo sú povolaní, získali prisľúbenie večného dedičstva. Otvorme sa tomuto daru a žime ako vykúpení ľudia v radosti, ktorá pochádza z tohto daru.

 

Hebr 9,15.24-28: Bratia, Kristus je prostredníkom novej zmluvy, aby smrťou podstúpenou na vykúpenie z previnení spáchaných za prvej zmluvy dostali tí, čo sú povolaní, prisľúbenie večného dedičstva. Kristus totiž nevošiel do Svätyne zhotovenej rukou, ktorá je len predobrazom pravej, ale do samého neba, aby sa teraz za nás ukázal pred Božou tvárou. Ani nie preto, aby seba samého viackrát obetoval ako veľkňaz, ktorý rok čo rok vchádza do Svätyne s cudzou krvou. Inak by bol musel trpieť už mnohokrát od stvorenia sveta. On sa však teraz na konci vekov zjavil raz navždy, aby obetovaním seba zničil hriech. A ako je ustanovené, že ľudia raz zomrú a potom bude súd, tak aj Kristus: raz sa obetoval, aby sňal hriechy mnohých, a druhý raz sa zjaví – bez hriechu – na spásu tým, čo ho očakávajú.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Túžba po spása

(daniela, 28. 1. 2019 7:50)

Veru. Vyhýbaj me sa hriechu! Ale ten,kto miluje Pana Ježiša a Pannu Máriu sa isto snaží! Má pred očami ICH utrpenie. (Ja sa osobne velmi hambim,za svoje celoživotné hriechy-ked som ICH soiznala). Žial,človek je hriešnik kým žije tu na zemi. Musíme byť bdelí aj nad sebou.....