Jdi na obsah Jdi na menu

Pravý Spasiteľ

6. 1. 2019

slava.jpgV celých dejinách ľudstva, i v súčasnej dobe, človek hľadal svojho spasiteľa. Ide o rozne spôsoby realizácie tejto vnútornej túžby. Niektoré skupiny ho hľadali v akejsi energii, iné v mnohobožstve, ďalšie v sebe samom, my - kresťania v Bohu, ktorý prišiel a daroval nám spásu.

V úryvku z knihy proroka Izaiáša, prorok vyzýva mesto Jeruzalem, v časoch tmy a nedostatku nádejí, aby povstal a zažiaril, lebo prichádza Svetlo. Izraelský národ je pozvaný, aby povstal, pretože nad ním chce zažiariť Pánova veleba. A v “národy budú kráčať v tvojom svetle a králi v jase, čo ti vzišiel.”

Toto prežívame v čase Vianoc. Boh zažiaril a žiari nad ľudstvom. Rozhodol sa oslobodiť svet od tmy, ktorá “zahaľovala zem” a “pokrývala národy”. Život človeka závisí od toho, ako sa nechá osloviť týmto svetlom a prijme radostné posolstvo jeho prítomnosti vo svete.

 

Iz 60,1-6: Vstaň, zažiar, Jeruzalem, lebo prichádza tvoje svetlo a Pánova veleba vzišla nad tebou. Lebo, hľa, tma zahaľuje zem a temnota pokrýva národy; ale nad tebou vzíde Pán a jeho veleba sa zjaví na tebe. Národy budú kráčať v tvojom svetle a králi v jase, čo ti vzišiel. Pozdvihni oči a dívaj sa navôkol: títo všetci sa zhromaždili, prišli k tebe; zďaleka prichádzajú tvoji synovia a tvoje dcéry nesú v náručí. Uvidíš to a zažiariš, rozochveje a rozšíri sa tvoje srdce. Lebo k tebe sa obráti bohatstvo mora, poklady národov prídu k tebe. Záplava tiav ťa pokryje, ťavätá z Madiánu a Efy; prídu všetci zo Sáby, zlato a kadidlo prinesú a zvestujú Pánovu slávu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář